ГРОШІ

Інвестори почали вимагати від Дурова відшкодувати мільйонні збитки через провал блокчейн-проєкту TON – Forbes

Інвестори фонду Da Vinci Capital надіслали наприкінці лютого засновнику Telegram Павлові Дурову та іншим топменеджерам компанії повідомлення про намір звернутися до суду з позовом проти компаній TON Inc. і Telegram Inc., написав Forbes, посилаючись на власні джерела.

У своєму листі фонд вимагає компенсувати збитки через невдалий блокчейн-проєкт TON (Telegram Open Network). Джерело Forbes, наближене до фонду, повідомило, що інвестори вимагають відшкодувати майже $100 млн. Цю інформацію підтвердив співрозмовник, знайомий із кількома інвесторами, які беруть участь у колективному позові. Telegram отримав такий лист, підтвердили два джерела, наближені до топменеджменту компанії, проте сума вимог у ньому – $20 млн. Водночас Forbes невідомо, чи є цей лист єдиним.

Фонд Da Vinci Capital дав Telegram два тижні на компенсацію збитку. Після цього він має намір звернутися до суду у разі відмови. Зараз основним місцем для суду призначили Лондон, але пізніше залучатимуть також інші юрисдикції, сказав один зі співрозмовників.

Лист у компанію надіслав Disruptive Era Fund (DEF), який перебуває під управлінням Da Vinci Capital, повідомило джерело російської газети «Коммерсантъ» із посиланням на інсайдера, наближеного до керівництва Telegram. За його словами, фонд пропонує виплатити $20 млн – різницю між спочатку інвестованою і повернутою DEF сумою. Інших схожих листів від DEF або інших інвесторів Telegram, за його словами, не отримував.

Disruptive Era Fund уклав із Telegram угоду про купівлю токенів на суму $72,1 млн і протягом 2018 року переказав на рахунки компанії $45,4 млн, зазначив «Коммерсантъ». За даними VTimes, до 30 квітня група компаній Telegram має повернути майже $626 млн інвесторам у блокчейн-платформу TON.

TON – нездійснений проєкт Telegram із запуску блокчейн-платформи TON із криптовалютою Gram. Дуров звинуватив у провалі проєкту американський суд. Він вирішив не продовжувати роботу над TON.

Telegram оголосила про плани запустити блокчейн-платформу 2018 року. За даними The Bell, на TON команда Дурова зібрала $1,7 млрд в інвесторів з усього світу, до яких увійшли відомі американські венчурні фонди Kleiner, Perkins & Caufield і Sequoia Capital. Серед інвесторів проєкту, як повідомило видання CoinDesk із посиланням на Комісію із цінних паперів і бірж США (SEC), були також російські мільярдери Роман Абрамович (інвестував $10 млн) і Михайло Гуцерієв ($15 млн).

Агентство РБК писало, що запуск проєкту планували на жовтень 2019-го, потім перенесли на квітень 2020 року, однак SEC домоглася тимчасової судової заборони. Вона визнала дії Telegram такими, що порушують законодавство США про цінні папери.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»