ПОЛІТИКА

«COVID-колаборант!» – «Тримайте себе в руках!» Гончаренко і Степанов посперечалися через кількість щеплень, зроблених українцям. Відео

1 березня у програмі «Свобода слова» на ICTV нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко і міністр охорони здоров’я Максим Степанов влаштували перепалку.

Гончаренко заявив, що за нинішніх темпах на вакцинацію українцям знадобиться 200 років. «Ми будемо чекати 200 років, тобто після того, як Україна почала вакцинацію останньою в Європі, коли вже і Зімбабве почала вакцинацію?» – запитав він. Також Гончаренко звинуватив міністра охорони здоров’я Максима Степанова в недостатній кількості тестів.

«Ну, такий собі COVID-колаборант», – прокоментував його позицію глава МОЗ і пообіцяв, що темпи вакцинації зростатимуть щодня. «Тримайте себе в руках, колаборант – це ви!» – обурився Гончаренко.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Протягом першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни в календарний план дадуть змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів, публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»