СПОСІБ ЖИТТЯ

Глава МОЗ очікує, що до літа в Україні будуть робити до 7 млн щеплень проти коронавірусу на місяць

Міністерство охорони здоров’я України планує збільшити кількість вакцинацій проти коронавірусу в Україні до 5–7 млн доз на місяць до літа. Про це глава МОЗ Максим Степанов розповів у ефірі каналу ICTV увечері 1 березня.

«До кінця цього тижня ми в середньому повинні дійти до 10 тис. [доз на добу]. Кількість вакцинацій, яке ми плануємо робити на третьому-четвертому етапі, – ми готові вийти, наші потужності – 5–7 млн вакцинацій на місяць. […] Ми плануємо десь до літа вийти на такі цифри. Але, знову-таки, потрібно, щоб усі виконували свої зобов’язання за договорами [про постачання вакцин], які у нас укладені«, – сказав він.

За словами міністра, до кінця року всі охочі зможуть отримати щеплення.

«Більш того, у нас план, щоб ми в цьому році повністю забезпечили до листопада доступ [до вакцин] усім без винятку громадянам», – додав він.

Степанов теж щепився проти коронавірусу. Міністру зробили укол із вакциною AstraZeneca (CoviShield) в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. До вечора 1 березня, за даними Степанова, зробили 4905 уколів.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовні щеплення одержать медики, які працюють із хворими COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»