СПОСІБ ЖИТТЯ

Голова Нацслужби здоров’я зробив щеплення проти COVID-19 невикористаною дозою вакцини

Голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Андрій Віленський зробив щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19 невикористаною дозою вакцини Covishield. Про це він розповів 2 березня, відео опублікувала пресслужба відомства на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у Київській міській клінічній лікарні №1 сформували мобільну команду, яка вакцинує людей проти COVID-19.

«Я вакцинуюся залишками вакцини після закінчення робочого дня цієї команди. У флаконі міститься 10 доз вакцини. Якщо залишаються невикористані, їх утилізують. Тому є сенс записатися в чергу на вакцинацію, навіть якщо ви не входите в ті групи населення, яких вакцинуватимуть у першу, другу чи третю чергу», – зазначив він.

https://www.facebook.com/nszu.ukr/videos/765249087441171/

Віленський закликав не боятися вакцинації й робити щеплення проти COVID-19.

«Хочу на власному прикладі показати, що вакцинуватися – це безпечно. І закликаю не боятися та записатися в чергу на вакцинацію від COVID-19. Ефект від вакцинації завжди вищий, ніж ризики. А від темпів вакцинації в нашій країні залежить здоров’я і життя наших громадян, а також те, скільки грошей із бюджету держава витратить на подолання пандемії», – заявив Віленський.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» із Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення зробили міністру охорони здоров’я Максимові Степанову, сьогодні – президенту Володимирові Зеленському. Обом вкололи Covishield. Глава МОЗ говорив, що почувається добре. Він вважає, що у країні немає ситуації з масовими відмовами від вакцинації.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Упродовж першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни в календарному плані дозволять використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»