ПОЛІТИКА

Грищук, Горбатюк, Костін. Стало відомо, хто претендує на посаду глави САП

Для участі в конкурсі на вакантні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подало документи 169 осіб. Про це стало відомо 1 березня під час засідання комісії з добору кандидатів, яке транслювали в YouTube.

111 заяв подали на посаду глави САП, 90 – на заступника, 75 – на начальника відділу. Загалом до участі в конкурсі допустили 128 претендентів.

Серед допущених до участі в конкурсі кандидатів на пост керівника САП:

  • в.о. керівника антикорупційної прокуратури Максим Грищук;
  • прокурори САП Сергій Козачина, Андрій Перов, Ігор Семак, Роман Симків, Олексій Скибенко;
  • нардеп від «Слуги народу», голова комітету з питань правової політики Верховної Ради Андрій Костін;
  • колишній керівник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк;
  • ексзаступник міністра юстиції, голова правління Transparency International Ukraine Андрій Вишневський.

Приймання документів від претендентів на пост глави САП розпочалося 25 січня і тривало до 15 лютого.

У САП зараз немає постійного керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство з 2015 року.

Грищук розповідав, що конкурс мали оголосити восени. «Я думав, що конкурс почнеться в жовтні, потім – що в листопаді, але вони досі не домовилися про правила гри. Це вигідно всім, тільки не САП», – говорив він на початку січня.

У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що розраховує на обрання нового глави САП «найближчими місяцями».

17 вересня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у САП. У складі комісії 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.

Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога міститься в ст. 8 закону «Про прокуратуру»).

Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»