СВІТ

«Якщо країни покладаються тільки на вакцини, вони помиляються». Уперше протягом семи тижнів ВООЗ фіксує зростання кількості випадків COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я цього тижня вперше протягом семи тижнів почала фіксувати зростання нових випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Про це генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреєсус заявив на брифінгу 1 березня, розшифрування наводить сайт ВООЗ.

«Ви пам’ятаєте, що я повідомляв про зниження вірусу протягом шести тижнів поспіль, але вперше за сім тижнів ми фіксуємо зростання», – сказав він. Зокрема, 26 лютого ВООЗ зафіксувала найвищий протягом останніх двох тижнів добовий приріст нових випадків COVID-19.

Гебреєсус зазначив, що ситуація із захворюваністю погіршилася в Америці, Європі, Південно-Східній Азії і Східному Середземномор’ї.

«Це розчаровує, але не дивує. Ми працюємо над тим, щоб краще зрозуміти зростання рівня поширення. Почасти це пов’язано з послабленням заходів громадської охорони здоров’я, продовженням циркуляції різновидів, а також із тим, що люди втрачають пильність. Вакцини допоможуть урятувати життя, але якщо країни покладаються тільки на вакцини, вони помиляються», – сказав гендиректор ВООЗ.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення хвороби, кількість підтверджених випадків COVID-19 у світі сягнула 114,4 млн. Померло 2,5 млн пацієнтів, одужало – 64,6 млн.

Вакцинацію проти коронавірусу першою у світі – 8 грудня 2020 року – розпочала Великобританія. До 1 березня, за даними агентства Bloomberg, кампанії з імунізації стартували у 107 країнах. В Україні щеплення роблять із 24 лютого. Ін’єкції ввели понад 3 тис. осіб.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»