КИЇВ

Кличко на зустрічі з Разумковим: Київрада – єдина рада у країні, де неможливе неперсональне голосування

Київський міський голова Віталій Кличко показав спікеру Верховної Ради Дмитрові Разумкову, як у Київраді працює система голосування «Рада-4». Кличко зазначив, що вона унеможливлює неперсональне голосування депутатів, повідомляє офіційний сайт політика.

Мер Києва показав Разумкову, як кожен депутат реєструється за допомогою іменної картки, а голосувати може, лише натискаючи одночасно дві кнопки протягом усієї процедури голосування – отже, ніхто не може голосувати за кількох людей, що є можливим у системі «Рада-3», яку встановлено в парламенті.

«Голосування відбувається виключно, коли ти натискаєш одночасно дві кнопки і чекаєш до завершення волевиявлення. В іншому разі голос не буде зараховано. Це унеможливлює голосування за іншого депутата. Ми є єдиною радою у країні, де унеможливили неперсональне голосування. Жодного разу з 2015 року, коли встановили цю систему, у нас не було блокування трибуни, бійок чи конфліктів. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проєкти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і нам потрібно шукати компроміс», – пояснив Кличко.

Він також розповів, що в системі «Рада-4» є пульти, де можна ознайомитися з порядком денним засідання, проєктами рішень Київради та записатися на виступ. Разумков особисто випробував систему «Рада-4».

«Система «Рада-3″, що працює в парламенті, уже морально застаріла. І її потрібно буде змінювати. Система в Київраді – це гарний приклад унеможливлення неперсонального голосування. Ми зараз вивчаємо різні варіанти технологій, які можна було б запровадити в парламенті. У тому числі і технологію, пов’язану з відбитком пальця. Але ми також втілюємо варіанти постійних змін нинішньої системи – як компромісний варіант, щоб не витрачати зайві бюджетні кошти», – заявив спікер.

Київрада – перший і поки єдиний представницький орган місцевого самоврядування в Україні, який встановив систему для голосування «Рада-4» 2015 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»