СПОСІБ ЖИТТЯ

Ляшку зробили щеплення проти COVID-19 у прямому ефірі

Головному санлікарю України, заступнику міністра охорони здоров’я Вікторові Ляшку 2 березня зробили щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19. Це відбулося у прямому ефірі, канал «Україна 24» вів трансляцію.

Щеплення йому зробили в лікарні Кагарлика Київської області.

Ляшко розповів, що після внесення змін до національного плану вакцинації у лікарів з’явилася можливість використовувати «зайві» вакцини для ін’єкцій публічним людям або тим, хто має вакцинуватися на наступних етапах.

«Я звернувся до департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації, бо я мешканець міста Бровари. Так як я є публічною особою і обіцяв публічно вакцинуватися, я попросив їх повідомити, якщо в закладах охорони здоров’я будуть залишатися дози вакцини. Наскільки мені відомо, у цьому закладі залишалося дві дози», – розповів він.

Потім заступник міністра попросив показати, із якого флакона йому набирали препарат перед вакцинацією.

«Це вакцина Covishield, яка вироблена за ліцензією AstraZeneca на майданчиках індійського Serum Institute. Вона використовується сьогодні в Україні. Це ті 500 тис. доз, які закуплені за кошти держбюджету. Я говорив, що буду вакцинуватися тією ж вакциною, якої вакцинуються наші медпрацівники одні з перших. […] Ми власним прикладом показуємо, що ми не привезли щось інше і не будемо завозити для себе щось інше. Як звичайний лікар (за професією), показую публічно, чому потрібно вакцинуватися, що вакцина безпечна й ефективна», – додав Ляшко.

Його запитали про самопочуття.

«Та нормально себе почуваю!» – відповів головний санлікар.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення зробили міністру охорони здоров’я Максимові Степанову, сьогодні – президенту Володимирові Зеленському. Обом вкололи Covishield. Глава МОЗ говорив, що почувається добре. Він вважає, що у країні немає ситуації з масовими відмовами від вакцинації.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Упродовж першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни в календарний план дадуть змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»