СВІТ

Лукашенко про злиття РФ і Білорусі: Нерозумно навіть працювати в цьому напрямі. Це абсолютно непотрібно

Олександр Лукашенко на нараді 2 березня заявив, що розглядати варіант злиття Білорусі та Росії недоцільно. Про це повідомляє сайт президента Білорусі.

«Ми суверенна і незалежна держава. Сьогодні світ змінився настільки, що розмови про те, що Білорусь має увійти до складу Росії, чи Росія має увійти до складу Білорусі, чи ми взагалі якось повинні злитися, створивши єдині органи управління… Світ настільки змінився, що просто було б нерозумно навіть працювати в цьому напрямі. А по-друге, це абсолютно непотрібно. Тому що, існуючи як суверенна незалежна держава, ми можемо вибудувати таку систему відносин, що ця система буде потужнішою, ніж у самій Російській Федерації взаємини окремих територій», – підкреслив Лукашенко.

Водночас він зазначив, що під час зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним, яка відбулася в лютому, вони обговорювали взаємодію у форматі Союзної держави, питання кооперації, військового і військово-технічного співробітництва.

«Контекст цих перемовин, якщо можна так сказати, обмежений був питаннями Союзної держави. Спочатку – як створювали Союзну державу, про що домовлялися, на якому рівні перебуваємо зараз і на що здатні вийти», – стверджує Лукашенко.

Росія і Білорусь понад 20 років ведуть перемовини про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв’язки між Москвою і Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, зауважують російські ЗМІ.

Наприкінці 2018 року видання «Московский комсомолец» написало, що Лукашенко на перемовинах із Путіним погодився на уніфікацію законодавства з РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту.

У квітні 2019 року тодішній прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв сказав, що Білорусі надійшли від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.

Лукашенко говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, «навіть братської Росії», і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.

За даними агентства Bloomberg, Путін запропонував змінити конституцію РФ щодо обнулення своїх президентських строків після того, як Лукашенко відмовився створювати Союзну державу.

22 лютого 2021 року під час зустрічі з Путіним у Сочі Лукашенко заявив, що Білорусь і Росія підготували до підписання низку «дорожніх карт» задля зміцнення співпраці.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»