ТЕХНО

Міжпланетний зонд ОАЕ Al Amal передав перші знімки Марсу на Землю

Міжпланетний зонд Об’єднаних Арабських Еміратів Al Amal («Надія»), який 9 лютого успішно вийшов на орбіту Марсу, надіслав на Землю перше фото. Знімок Червоної планети 14 лютого опублікував у Twitter спадкоємний принц і заступник верховного головнокомандувача збройних сил ОАЕ Мухаммад бін Заїд бін Султан Аль Нахайян.

«Передання першого зображення Марсу за допомогою зонда «Надія» є визначальним моментом у нашій історії і знаменує приєднання ОАЕ до передових країн, які беруть участь в освоєнні космосу. Ми сподіваємося, що ця місія сприятиме новим відкриттям про Марс, які принесуть користь людству», – написав бін Заїд.

Зображення, передане зондом, зробили на висоті 25 тис. км над поверхнею Марсу, повідомив у Twitter віцепрезидент ОАЕ шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум.

Як зазначило агентство Associated Press, на фото зображений північний полюс Марсу, а також найбільший вулкан Червоної планети – «Олімп».

Дослідницький зонд ОАЕ Al Amal, запущений до Марсу 20 липня 2020 року, 9 лютого успішно вийшов на орбіту Червоної планети. Планують, що зонд «Надія» досліджуватиме зв’язок між сучасними погодними умовами на Марсі і його давнім кліматом. На орбіті Червоної планети він пропрацює два роки.

Al Amal став першим апаратом, який прибув до Марсу, із трьох, запущених із Землі в липні минулого року. Слідом за ним 10 лютого 2021 року успішно вийшов на орбіту планети китайський зонд Tianwen-1, у квітні – травні апарат відправить на поверхню Марсу посадковий модуль. Марсохід NASA Perseverance має прибути до планети вже 18 лютого.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»