ГРОШІ

Медведчук про «приватний нафтопровід»: Ніколи не мав відношення до цієї труби. Усі суди я виграв

Голова політради «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук заперечує будь-яку причетність до нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», українську ділянку якого Рада національної безпеки і оборони доручила повернути у власність держави. Про це Медведчук заявив в інтерв’ю «ВВС News Україна».

«Зараз почали знову розповідати, що ось вони припинили [мій] бізнес… Припинили – ну я їх вітаю… [До нафтопродуктопроводу] ніколи не мали відношення ні я, ні члени моєї родини», –підкреслив він.

Нардеп також нагадав, що ще кілька років тому оскаржив у суді поширення інформації про свою причетність до цього нафтопроводу. «Медведчук ніколи не мав відношення до цієї труби. […] Усі суди я виграв», – додав він.

«ВВС News Україна» пише, що у травні 2018 року Печерський райсуд Києва визнав недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука, інформацію, яку в ефірі телеканала «Прямий» озвучив громадський діяч Назар Первак: «Певні сегменти міждержавної торгівлі між Росією та Україною саме в паливно-енергетичному секторі так чи інакше контролює Медведчук. Насамперед це поставка дизельного палива нафтопроводом, яка контролюється близькими до Медведчука людьми, і вже актуальна тема – скраплений газ».

Пізніше це рішення підтвердила апеляційна інстанція, а в липні 2020 року його остаточно затвердив Верховний Суд.

Політик також прокоментував заяву секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що нафтопродуктопровід як колишня загальносоюзна власність має після розпаду СРСР перейти у власність України. За даними Медведчука, «ця труба ніколи не була в загальнодержавній власності».

«Пан Данілов, мені здається, дуже глибоко помиляється із цього приводу. Бо це була власність Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки», – заявив Медведчук. У цьому випадку після розпаду СРСР право власності на трубопровід мало перейти до спадкоємиці Української РСР, тобто Російської Федерації.

На прохання агентства ще раз підтвердити, що він не мав стосунку до трубопроводу в минулому, Медведчук зазначив: «Ні, ніколи взагалі. Навіть до 1991 року».

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України доручила повернути у держвласність нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок». Нафтопродуктопровід експлуатує компанія «Прикарпатзахідтранс». Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не було приватизовано, але «незрозумілим чином» він опинився у приватній власності «двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих із двома громадянами України».

«Економічна правда», LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко писали про зв’язок «Прикарпатзахідтрансу» із нардепом від «Опозиційної платформи – За життя», кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. За словами експрем’єра Арсенія Яценюка, у 2015 році нафтопровід за рішенням суду перейшов у руки людей, які мають стосунок «персонально до Віктора Медведчука».

Сам політик зв’язок із цією компанією заперечував.

Як пише видання «Бабель», хоча побудований за часів СРСР нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави, дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» не передала права на трубопровід.

У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу, яка проходить українською територією, за Україною. У 2014–2015 роках це рішення підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди.

Однак у 2015 році Господарський суд Рівненської області скасував рішення через «нововиявлені обставини», а у 2017 році визнав право власності за ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Так стратегічний об’єкт опинився у власності комерційної структури.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет дав дозвіл на купівлю контрольного пакета акцій компанії «Прикарпатзахідтранс» білоруському бізнесменові Миколі Вороб’ю, який у 2020-му потрапив під санкції Євросоюзу (через це Вороб’ю відмовили у продажу українського банку). Він підтверджував TUT.BY купівлю 51% акцій компанії.

Зараз, за даними агентства «Інтерфакс-Україна», «Прикарпатзахідтранс» зі статутним капіталом 105 млн 563,427 тис. грн належить «Нафтобітумному заводу» (51%), International Trading Partners (48%) та Анатолію Шеферу (1%).

11 лютого 2021 року українські правоохоронці повідомили про підозру колишню заступницю директора держпідприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП). Вона, за даними слідства, склала недостовірний висновок, який став підставою для отримання компанією «Прикарпатзахідтранс» у власність частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»