СВІТ

Меркель у привітанні Горбачова з 90-річчям наголосила на його внеску в об’єднання Німеччини

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель привітала першого і єдиного президента СРСР Михайла Горбачова з його 90-річчям. Текст привітання опубліковано на сайті федерального уряду Німеччини 2 березня.

«Я хотіла б цього дня ще раз подякувати вам за особисту прихильність мирному подоланню холодної війни і внесок у єдність Німеччини. Вашого важливого внеску у возз’єднання країни не забудуть», – зазначила Меркель.

Канцлерка вказала на особисту прихильність Горбачова дружнім відносинам між Росією та Німеччиною. Крім цього, Меркель побажала колишньому радянському лідерові здоров’я і добробуту.

Минулого року 3 жовтня на площі Німецької єдності в німецькому місті Дессау-Рослау відкрили пам’ятник Горбачову з нагоди 30-річчя возз’єднання Німеччини.

Горбачов народився 1931 року. Він керував Радянським Союзом із 1985-го до 1991 року. Горбачов обіймав пост генсекретаря Центрального комітету Комуністичної партії Радянського Союзу з 1985-го до 1991 рік. Із 1988-го до 1989 року був останнім головою президії Верховної Ради СРСР, а з 1989-го до 1990-го – першим головою Верховної Ради СРСР.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»