ПОЛІТИКА

Ми повинні не лише переглянути систему пенсійного забезпечення, але й обмежити премії чиновникам – нардеп Бондарєв

Питання підвищення пенсій пов’язане не лише зі зміною пенсійного забезпечення, але й з надзвичайними та невмотивованими зарплатами посадовців, які виплачують із державного бюджету, заявив в ефірі телеканала «Наш» народний депутат від «Батьківщини» Костянтин Бондарєв. Фрагменти відео політик опублікував у своєму Facebook.

«Якби ми в минулому році не виплачували шалені кошти наглядовим радам, а також панам [т.в.о. міністра енергетики Юрію] Вітренку і [чолі правління НАК» Нафтогаз «Андрію] Коболєву, то цих грошей би було достатньо, щоб вдвічі підвищити пенсії»,  заявив він.

На думку нардепа, зарплати та премії чиновникам мають бути лімітованими на законодавчому рівні. Бондарєв вважає, що необхідно розробити формулу, за якою вираховуватимуть ефективність того чи іншого менеджера, і згідно з результатами мають ухвалювати рішення – виплачувати премію конкретному керівникові чи ні.

«На мій погляд, треба вводити граничний рівень виплат чиновникам і формулу, за якою розраховувати, чи є відповідний KPI і чи дійсно цей управлінець виводить компанію на якийсь рівень. Ви бачите, «Укрзалізниця» має величезні збитки в 10 мільярдів за минулий рік. А скільки пан [член наглядової ради компанії Сергій] Лещенко отримує кожен місяць заробітної плати? 338 тисяч», – навів приклад нардеп.

Бондарєв зазначив, що Україні вкрай необхідно переходити на страхову систему пенсійного забезпечення, оскільки нинішня система не витримує навантаження.

«Треба все ж прийняти вольове рішення, до якого нас підштовхує і МВФ, і світова спільнота, і перейти на іншу систему пенсійного забезпечення – на страхову. Сьогодні у нас солідарна система: те, що ми з вами заробили сьогодні, заплатили податки, заплатили до Пенсійного фонду – комусь це йде на пенсії. І цього, як ми бачимо, не вистачає», – підсумував політик.

https://www.facebook.com/konstbondarev/videos/123438369703798/

За даними Пенсійного фонду, загалом в Україні понад 11,1 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії – 3538,9 грн.

За прогнозами уряду, за 15 років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж населення, яке працює, і держава не зможе платити їм пенсій.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»