СПОРТ

Мовний скандал в УПЛ: омбудсмен надіслав лист в УАФ, арбітр матчу готує позов проти тренера за наклеп

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь надіслав листа президенту Української асоціації футболу Андрієві Павелку у зв’язку з мовним скандалом під час матчу української Прем’єр-ліги 20 лютого між командами ПФК «Львів» – «Колос». Про це Кремінь написав у Facebook 22 лютого.

«Для ухвалення подальшого рішення прошу у двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред’явлення жовтої картки тренеру ФК «Львів» за можливою ознакою мовної дискримінації», – ідеться в листі.

https://www.facebook.com/govuamova/posts/313327537129948

Головний тренер ПФК «Львів» Віталій Шумський у другому таймі матчу дістав жовту картку від головного арбітра Віктора Копієвського. За словами Шумського – за мовне запитання до четвертого арбітра поєдинку Миколи Кривоносова.

«Я підійшов до четвертого судді і сказав йому щось по грі, – виклав свою версію інциденту Шумський в ефірі програми «Тур ONLINE», яка виходить на телеканалах «Футбол 1,2,3». – Він почав розмовляти зі мною російською мовою, а я поставив йому питання: «Чому ви розмовляєте зі мною російською мовою?» Він по рації передав головному судді, щоб мені дали жовту картку. Я питаю у головного судді: «За що мені жовта картка?». Він мені не пояснив».

Telegram-канал «Бомбардир», посилаючись на джерела в УАФ, повідомив, що арбітри матчу вже написали пояснення епізоду до Комітету арбітрів футбольної асоціації, їх розгляне Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ.

За версією рефері, Шумський дістав попередження за системні зауваження у грубій формі арбітрам і публічні претензії протягом гри. Крім цього, Кривоносов збирається подавати позов до суду за наклеп із боку Шумського.

Матч 15 туру УПЛ ФК «Львів» – «Колос» завершився перемогою гостей, 0:2, повідомляють на сайті української Прем’єр-ліги. Відеоогляд поєдинку опубліковано на YouTube-сторінці каналів «Футбол 1,2,3».

Із 16 січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта може бути використано іншу мову, прийнятну для обох сторін.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Експерти з конституційного права з Венеціанської комісії розкритикували низку положень українського мовного закону. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав у липні 2020-го, що Київ виконав рекомендації комісії, писало агентство «Інтерфакс-Україна».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»