СПОСІБ ЖИТТЯ

МОЗ планує збільшити темпи вакцинації проти коронавірусу до 11 тис. щеплень на добу до кінця тижня

Міністерство охорони здоров’я України має намір до кінця тижня збільшити кількість щеплень проти коронавірусної інфекції, які роблять українцям, до 11 тис. на добу. Про це глава відомства Максим Степанов заявив 1 березня після вакцинації, пише «Інтерфакс-Україна».

«До кінця тижня ми плануємо вийти на рівень 10–11 тис. вакцинацій у день. Вакцинація розгортається каскадним методом, ми постійно нарощуємо обсяги», – заявив він.

За словами Степанова, потужності системи охорони здоров’я країни зараз дають змогу робити 11,3 тис. щеплень на добу.

«Для нас дуже важливо, щоб кількість людей, які будуть вакциновані, була якнайбільшою. Щоб вироблявся колективний імунітет, щоб щонайменше 60% населення мали імунітет», – додав він.

В Україні від початку вакцинації зробили понад 3 тис. щеплень, водночас у вихідні темпи помітно впали, зокрема за добу 27 лютого вакцинували 90 осіб.

Коментуючи цей факт, Степанов сказав: «Ми вакцинуємо медиків, у них також бувають вихідні, вони хочуть відпочивати».

Сьогодні Степанов теж вакцинувався проти коронавірусу. Міністру зробили укол із вакциною AstraZeneca (Covishield) в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield доправили в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей, віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Наразі в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і від Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна одержить 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»