ГРОШІ

Нацбанк України оновив список системно важливих банків

У Нацбанку України переглянули список важливих банків, їхню кількість скоротили на одну фінустанову. Про це 1 березня повідомила пресслужба регулятора.

Із переліку прибрали «Кредобанк».

В оновленому списку системно важливих установ 13 банків: «А-Банк», «Альфа-Банк», «ОТП Банк», «Ощадбанк», «Південний», «ПриватБанк», ПУМБ, «Райффайзен Банк Аваль», «ТАСкомбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Укрсиббанк», Universal Bank.

«Для системно важливих банків визначено підвищені вимоги, покликані забезпечити їхню вищу стійкість. По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості, який залежить від рівня системної значимості фінустанов», – зазначили у НБУ.

Буфер системної важливості становить:

  • 1% – для «А-Банку», «Альфа-Банку», «ОТП Банку», банку «Південний», ПУМБ, «Райффайзен Банку Аваль», «ТАСкомбанку», «Укрсиббанку» і Universal Bank;
  • 1,5% – для «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Укрексімбанку»;
  • 2% – для «ПриватБанку».

Регулятор наголосив, що запровадження буфера системної важливості зупинено через кризу, спричинену пандемією COVID-19. Строки активації буфера буде визначено у другій половині 2021 року.

«Системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими, його встановлено на рівні 25%). Після втрати статусу системної важливості банк має дотримуватися посилених вимог протягом іще 12 місяців», – уточнили у НБУ.

Системно важливі банки – установи, банкрутство або неналежне функціонування яких може призвести до появи системних ризиків. 

2020 року Нацбанк назвав системно важливими 14 банків України, стільки само їх було 2019-го.

2018 року системно важливими було визначено три банки: державні «ПриватБанк», «Укрексімбанк» і «Ощадбанк», після цього регулятор змінив методологію віднесення фінустанов до системно важливих.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»