СВІТ

Найвища нагорода українського МЗС матиме ім’я Зленка

Найвища нагорода МЗС України «За відданість дипломатичній службі» матиме ім’я першого міністра закордонних справ незалежної України Анатолія Зленка. Про це 1 березня у Facebook повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба.

«Рішення я ухвалив сьогодні, в день, коли ми втратили першого міністра закордонних справ незалежної України, людину, яка все життя була віддана нашій державі та її дипломатії», – зазначив він.

За словами Кулеби, Зленко забезпечив наступність дипломатичної традиції після 1991 року, заклав фундамент дипломатії незалежної України, виховав «зірок української дипломатії і залишився для всіх взірцем дипломата».

«Я ніколи не працював із ним безпосередньо і не маю права називатися його учнем. Я прийшов у МЗС у 2003 році, коли він добував останні дні на посаді міністра. Але навіть за таких обставин Зленко встиг залишити на мені свій слід. Тоді його щойно видана «Дипломатія і політика» стала першою книжкою, яку я прочитав уже як фаховий дипломат», – підкреслив міністр.

https://www.facebook.com/dmytro.kuleba/posts/10159020622293389

Зленко помер 1 березня на 83-му році життя.

Зленко очолював Міністерство закордонних справ України в 1991–1994 і 2000–2003 роках. Із 1994-го до 1997 року очолював постійне представництво України при ООН.

Із вересня 2010 року Зленко обіймав посаду віцепрезидента Київського славістичного університету та був главою Інституту славістики та міжнародних відносин.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»