ПОЛІТИКА

«Немає підстав». У ДБР розповіли, чому перестали викликати Порошенка на допити

У Державного бюро розслідувань (ДБР) України немає підстав для закриття кримінальних проваджень, у яких фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко, у межах розслідування низки справ виконують міжнародно-правові доручення. Про це 2 березня заявив т.в.о. директора ДБР Олексій Сухачов на засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, трансляцію вели на YouTube-каналі.

«У слідстві центрального апарату ДБР знаходиться низка кримінальних проваджень, у яких розглядаються питання правопорушень, у котрих брав участь Порошенко. Наразі в цих кримінальних провадженнях виконуються міжнародні запити, які направили в установлений законом спосіб через Генпрокуратуру. Також тривають експертні дослідження», – сказав Сухачов.

Т.в.о. директора ДБР зазначив, що Порошенко допитали в усіх кримінальних провадженнях.

«У нас немає зараз підстав його викликати і безпідставно ставити одні й ті ж запитання, тому ми чекаємо результатів міжнародних запитів. Зараз ми не можемо ухвалити рішення щодо закриття жодного із кримінальних проваджень», – додав він.

Деркач торік опублікував записи нібито телефонних переговорів Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із тодішнім віцепрезидентом США Байденом. На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Байдена, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.

1 липня 2020 року Порошенко заявляв, що фігурує у 24 кримінальних провадженнях. 11 вересня Головань повідомив про відкриття 15 нових проваджень. 18 вересня адвокат Порошенка Ілля Новіков стверджував, що експрезидент фігурує у 58 кримінальних провадженнях, які розслідує ДБР.

Експрезиденту оголосили про підозру в одній справі – про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки. Слідство вважає, що Порошенко, будучи президентом, 2018 року під час призначення Семочка видав явно злочинний наказ, яким схилив військового посадовця до перевищення службових повноважень. 7 липня ДБР завершило розслідування у цьому провадженні.

У червні кілька західних країн, зокрема США, Канада і Німеччина, закликало українську владу дотримуватися принципу верховенства права та рівності громадян перед законом. Окрім того, із критикою кримінальних проваджень проти Порошенка виступив Український конгресовий комітет Америки, що представляє інтереси приблизно 1,5 млн громадян США українського походження.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»