СВІТ

Перемогти пандемію коронавірусу до кінця 2021-го нереально – ВООЗ

Очікувати, що пандемія коронавірусу завершиться до кінця 2021 року, передчасно. Про це директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій Майкл Раян заявив 1 березня на брифінгу, який транслювали в YouTube.

«Нереально думати, що ми покінчимо із цим вірусом до кінця року. Але я думаю, що ми можемо подолати – якщо будемо розумними – шпиталізації, смерті та трагедії, пов’язані із цією пандемією»,  сказав він.

Нині в центрі уваги ВООЗ стоїть питання, як утримати на найнижчому рівні передавання вірусу, зазначив Раян.

«Якщо вакцини почнуть впливати не лише на смертність і шпиталізацію, але й на динаміку передавання та ризик передавання, то я вважаю, що ми пришвидшимо темпи боротьби із цією пандемією», – додав він і наголосив на необхідності контролювати поширення вірусу.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Минулого тижня вперше протягом семи останніх тижнів ВООЗ зафіксувала зростання кількості нових випадків COVID-19.

«Частково це пов’язано з ослабленням заходів громадської охорони здоров’я, продовженням циркуляції різновидів, а також із тим, що люди втрачають пильність. Вакцини допоможуть урятувати життя, але якщо країни покладаються лише на вакцини, вони помиляються», – сказав гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»