СВІТ

Президент Вірменії повторно відмовився звільняти главу Генштабу

Президент Вірменії Армен Саркісян повторно не став підписувати клопотання прем’єр-міністра Нікола Пашиняна про звільнення з посади начальника Генштабу збройних сил Оніка Гаспаряна. Про це інформують на сайті президента Вірменії.

У повідомленні зауважують, що президент вважає важливим якнайшвидше вирішення політичної кризи, пов’язаної зі звільненням начальника Генштабу збройних сил Оніка Гаспаряна.

«Вивчено обґрунтування прем’єр-міністра стосовно неприйняття заперечень президента щодо проєкту указу про звільнення… Президент вирішив не підписувати проєкт указу», – ідеться в повідомленні.

Саркісян також звернувся до Конституційного суду «для вирішення питання конституційності закону» Про військову службу і статус військовослужбовця «від 15 листопада 2017 року».

Президент вважає, що нинішня ситуація у Вірменії «є результатом розбіжностей між політичними і військовими діячами у військовий і післявоєнний періоди, іноді з дуже персоналізованими підходами».

У повідомленні зазначено, що Саркісян продовжить кроки з подальшої стабілізації ситуації у Вірменії та закликатиме всі сторони вести переговори для пошуку всеосяжного вирішення всіх наявних проблем.

Заступник начальника Генштабу збройних сил Вірменії Тиран Хачатрян у бесіді із журналістами Yerevan.Today висміяв слова Пашиняна про ракети комплексів «Іскандер», які «не вибухнули». За це Хачатряна звільнили, а в Генштабі вимагали 25 лютого відставки Пашиняна і його уряду. Військові вважають, що прем’єр-міністр більше не здатний ухвалювати адекватні рішення.

Прем’єр-міністр у відповідь оголосив про відставку начальника Генштабу, назвав подію «спробою військового перевороту» й оголосив збір своїх прибічників на площі Республіки в Єревані. На вулиці Єревану вийшли як прибічники, так і противники прем’єра, опозиція встановила намети навпроти будівлі Національних зборів Вірменії.

27 лютого президент відмовив прем’єру у звільненні начальника Генштабу, оскільки проєкт указу, на його думку, суперечить конституції країни.

Керівна фракція «Мій крок» у парламенті Вірменії заговорила про можливість імпічменту Саркісяна через його відмову підписати указ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»