ГРОШІ

Річні контракти на газ можуть з’явитися у другому кварталі 2021 року – Шмигаль

Після відкриття ринку природного газу в серпні 2020 року наступним кроком має стати річний продукт на газ. Він захистить населення від різких коливань цін, заявив на нараді щодо впровадження річного продукту на газ прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає урядовий портал.

Глава Кабміну підкреслив, що українці не мають щомісяця відстежувати, як змінюються ціни на ринку природного газу.

«Відкриття ринку газу в Україні стало важливим і потрібним кроком, що за рахунок конкуренції має демонополізувати галузь та дати можливість людям обирати найкращого й найвигіднішого для себе постачальника. Наступним кроком має стати річний продукт на газ, аби люди укладали контракти за фіксованою ціною на цілий рік та могли прогнозувати свої витрати», – сказав Шмигаль.

За його словами, річний продукт використовують усі розвинені країни.

У нараді взяли участь тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерій Тарасюк і голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв.

Зазначають, що сторони обговорили можливість запуску річного продукту на газ уже в другому кварталі 2021 року.

В інтерв’ю сайту «Факти», опублікованому 23 лютого, Вітренко заявляв, що ціна на газ для населення не перевищуватиме 6,99 грн за 1 м³ і після закінчення опалювального сезону.

З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника. До 1 серпня вартість газу для побутових споживачів була єдиною. За даними НКРЕКП, у другому півріччі 2020 року постачальника природного газу змінило понад 600 тис. українців.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. У рішенні йшлося, що гранична ціна діятиме до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону.

Рішенню Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу.

Збільшення тарифів призвело до протестів із загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги й пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків.

У березні вісім газзбутів встановили ціну на газ для населення нижчу за граничну, ціну на рівні 6,99 грн за 1 м³ встановили 26 газопостачальних компаній.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»