ПОЛІТИКА

Рада схвалила закон, який передбачає конфіскацію майна за неправдиве мінування

Верховна Рада на засіданні 2 березня ухвалила у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками законопроєкт №3911, який посилює відповідальність за неправдиве повідомлення про мінування.

За проєкт закону проголосувало 286 народних депутатів, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Законопроєкт вносить зміни в ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України.

У разі набуття чинності закону, цю частину статті викладуть у новій редакції: кримінальну відповідальність за неправдиве повідомлення про мінування посилять до покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років із конфіскацією майна або без такої, якщо об’єктами свідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади або закладу охорони здоров’я чи закладу освіти, повідомили у пресслужбі Верховної Ради.

У чинній редакції статті не передбачено конфіскації майна за «мінування».

Також статтю доповнили приміткою, у якій визначили значення терміна «критично важливі об’єкти».

У першому читанні проєкт закону ухвалили 4 листопада 2020 року.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв у липні 2020-го, що кількість свідомо неправдивих повідомлень про замінування «набула загрозливого масштабу». За його інформацією, упродовж 2019 року слідчі Нацполіції відкрили 2000 кримінальних проваджень.

«Правоохоронці змушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу», – сказав глава МВС.

Така кількість є рекордною за всі роки. Для порівняння, протягом усього 2014 рік таких проваджень було 1202, 2015 року – 643, 2016-го – 939, 2017-го – 698, 2018-го – 741.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»