СПОСІБ ЖИТТЯ

Робити щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield погоджується лише кожен третій-четвертий український медик – ЗМІ

Українські медики не поспішають робити щеплення вакциною індійського виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield), яка прибула в Україну. Про це пише «Главком», посилаючись на дані обласних державних адміністрацій та їхніх профільних департаментів.

Ситуація далека від ажіотажу, зауважує видання. На Волині погодилися зробити щеплення 574 з 1543 медиків, які працюють із хворими на COVID-19; у Полтавській області – 538 із 2014 медпрацівників; Сумській – 489 із 1246; Івано-Франківській – 2797 із 10 514; Хмельницькій – 2653 із 6742; Харківській – 4234 із 6273.

Також низький рівень вакцинації серед працівників лабораторій. Зокрема, у Харківській області тільки чотири з 52 осіб погодилися на вакцинацію проти коронавірусу; у Полтавській області – сім із 49; у Миколаївській – 73 зі 162.

25 лютого в перший день вакцинації в Одеській області вакцинували 60 медиків: 40 працівників інфекційної лікарні та 20 медиків невідкладної та екстреної допомоги. Водночас 26 працівників лікарні відмовилися робити цю процедуру.

«Люди хотіли вакцинуватися препаратом Pfizer, бо тоді невідомо було, яка саме буде вакцина. Потім отримали вакцину виробництва AstraZeneca, і тому деякі медичні працівники відмовилися від вакцинації», – пояснила директорка Одеського департаменту охорони здоров’я Олена Якименко.

У Хмельницькій ОДА на запит «Главкому» відповіли, що причинами відмов медиків від вакцинації препаратом Oxford/AstraZeneca (Covishield) є низька поінформованість щодо типу вакцини, її механізму дії, страх ускладнень і очікування на вакцину іншого виробника.

Згідно з результатами опитування медичних працівників, проведеного 13–18 січня 2021 року дослідницькою компанією Active Group, чверть українських медиків не вважає обов’язковою масову вакцинацію населення проти коронавірусу.

2 березня першу дозу вакцини проти коронавірусної інфекції Oxford/AstraZeneca (Covishield) одержав президент України Володимир Зеленський. Напередодні щеплення зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безкоштовні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні. Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. МОЗ очікує на постачання препарату CoronaVac до 6 березня, зауважував Степанов. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»