ПУБЛІКАЦІЇ

Що таке Clubhouse, чому туди можуть потрапити не всі та як Маск допоміг популярності соцмережі?

Що таке Clubhouse

Застосунок Clubhouse компанії Alpha Exploration Co. з’явився навесні 2020 року. Його розробило двоє випускників Стенфорду, колишні розробники Google Пол Девісон і Роган Сет.

Згідно з даними Axios, зараз застосунок оцінюють у $1 млрд. Станом на початок лютого в ньому було приблизно 3,6 млн користувачів.

Газета The Guardian описує Clubhouse як «частково розмовне радіо, частково конференц-зв’язок, частково Houseparty»; це чимось нагадує подкасти, але у прямому ефірі та з «додатковим рівнем ексклюзивності».

Застосунок є альтернативною формою соціальних мереж. На відміну від Instagram, де користувачі діляться зображеннями або відео, або Twitter, де публікують короткі текстові повідомлення, Clubhouse побудовано на аудіоконтенті. У ньому немає тексту або зображень – тільки звук.

Скріншот: Itomi / Incauto Acquisto / Facebook

Водночас розмова відбувається в онлайн-режимі, прослухати її пізніше не можна. Правила соцмережі забороняють записувати і публікувати бесіди, але є поодинокі винятки.

Як потрапити в соцмережу і спілкуватися в ній

Зараз Clubhouse можуть установити тільки користувачі Apple. Після установлення створити обліковий запис просто так не можна – користувач має одержати запрошення від уже зареєстрованого учасника. Кількість інвайтів теж обмежена – спочатку в одного користувача їх лише два.

Після установлення програми вам запропонують вибрати кілька тем, які вас цікавлять, – бізнес, краса, здоров’я тощо.

Застосунок побудований у вигляді кімнат, де спілкуються користувачі. Що більше користувач розповість застосунку про свої інтереси, то більше кімнат йому запропонують.

Кімнати відображаються як аудіочати. Після завершення трансляції кімната закривається, а записи розмов не зберігаються, тому якщо ви не брали участі в бесіді, ви не зможете прослухати її згодом.

В одній кімнаті може перебувати до 5 тис. осіб. У більшості з них розмови відбуваються у форматі, коли одна людина або кілька говорять, а інші слухають. Інші користувачі можуть приєднатися до бесіди, якщо це схвалить модератор. Для цього їм потрібно натиснути кнопку «підняти руку».

У Clubhouse користувач бачить кімнати, запропоновані йому за обраними інтересами, а також кімнати, які створюють його друзі. Крім цього, йому приходять повідомлення, якщо хтось із друзів приєднався до будь-якої кімнати. Якщо користувач тричі організував спілкування в кімнатах, він може створити свій постійний клуб, але для цього потрібно буде схвалення модераторів.

Кімнати можуть бути загальнодоступними і закритими, а також доступними для членів клубу.

Фото: depositphotos.com

Зараз триває бета-тестування програми. Творці заявляли, що до кінця 2021 року ці фірми хочуть завершити його і додати в застосунок нові функції – чайові, квитки, підписки та інше, а також зробити застосунок доступним для всіх, писало агентство Reuters.

«Ми працюємо, щоб зробити застосунок відкритим для всіх якомога швидше», – заявив CNBC наприкінці січня засновник програми Пол Девісон.

Як пише Business Insider, користувачі зауважували, що в деяких кімнатах звучали образливі висловлювання, антисемітизм, расизм і заперечення коронавірусної інфекції COVID-19. Видання зазначає, що Clubhouse уже найняв модераторів, а генеральний директор Девісон сказав, що «в будь-якій соціальній мережі модерація має бути головним пріоритетом». Але за його словами, він хоче, щоб платформа була в центрі свободи слова та діалогу.

Хто є в Clubhouse

Одним із найпопулярніших користувачів Clubhouse є американський підприємець, засновник компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск.

Як пише Reuters, участь Маска в дискусії в Clubhouse 31 січня зробила застосунок популярним і спричинила боротьбу за інвайти для реєстрації. Під час бесіди він говорив про експедицію на Марс, роботу компанії Neuralink, а також про ситуацію з користувачами Reddit і Волл-стріт. Крім того, Маск поспілкувався із засновником сервісу Robinhood Владом Тєнєвим.

Згідно з правилами соцмережі, бесіди записувати й публікувати не можна, але аудіорозмови з Маском опублікували у YouTube. Це було зроблено через те, що ліміт кількістю 5 тис. користувачів у кімнаті було швидко перевищено.

ВІДЕОВідео: Tesla Owners Online / YouTube

Агентство зауважило, що після виступу Маска попит на інвайти в Clubhouse різко зріс. Їх продавали на таких платформах, як Reddit, eBay і Craigslist. У Китаї запрошення продають на ринку Alibaba Idle Fish, хоча Clubhouse заблокований і недоступний у магазині застосунків Apple у цій країні.

Наприкінці січня – на початку лютого протягом шести днів до платформи приєдналося 1,1 млн нових користувачів, пише Reuters.

13 лютого Маск запросив у Clubhouse російського президента Володимира Путіна.

«Було б великою честю поговорити з вами», – заявляв підприємець.

У Кремлі відповіли, що визнали цікавою цю пропозицію, але Путін не користується соцмережами.

Фото: EPA

Також у Clubhouse є музикант Джаред Лето, засновник Facebook Марк Цукерберг, телеведуча Опра Вінфрі та інші знаменитості.

Водночас днями в соцмережі заблокували російського пропагандиста Володимира Соловйова. Він не може більше створювати віртуальні кімнати для спілкування.

«Ваші останні кімнати було позначено як такі, що потенційно порушують довіру і безпеку, наразі їх перевіряють», – ідеться в попередженні соцмережі Соловйову.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»