СВІТ

Слідком Білорусі оголосив про плани екстрадиції Тихановської

Слідчий комітет Білорусі повідомив 2 березня, що передав документи на екстрадицію опозиціонерки Світлани Тихановської.

Її пов’язують зі спробою захоплення адміністративних будівель у Гомелі й організації масових заворушень у цьому місті, які нібито збиралися влаштувати довірені особи Тихановської.

Слідком опублікував відео, на якому нібито знято, як у серпні 2020 року ще до проведення президентських виборів довірені особи Тихановської в її присутності обговорюють «закупівлю електрошокерів, газових балончиків, рацій, мегафонів, мікрофонів, інших предметів і знарядь, призначених для вчинення злочину».

«Основних фігурантів» справи нібито затримали 6–8 серпня.

«Згідно з висновком фоноскопічної експертизи, голоси на відеозаписі належать обвинуваченим, екскандидатці та її довіреним особам. За результатами розслідування їм оголосили обвинувачення за ч. 1 ст. 13, ч. 2 ст. 293 (підготування до масових заворушень) і за ч. 1 ст. 13, ч. 1 ст. 292 (підготування до захоплення будівель та споруд) Кримінального кодексу Білорусі. До всіх застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Тихановську наразі оголошено в розшук. Відповідні документи на її екстрадицію передані в Генеральну прокуратуру. Розслідування кримінальної справи завершено», – заявили в Слідкомі Білорусі.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних з результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстоко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували та не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, оголосять 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

22 лютого 2021 року Тихановська, яка перебуває за межами Білорусі, оголосила про підготовку до нових протестних акцій у країні.

Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь, вона перебуває в поїздці країнами Євросоюзу.

Восени 2020 року Тихановську оголосили в розшук у Білорусі та Росії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»