СВІТ

Словаччина закупила 2 млн доз російської вакцини проти COVID-19 «Супутник V»

Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва «Супутник V». 1 березня із Москви в Кошице 200 тис. доз препарату проти коронавірусу доправив словацький військовий літак. Про це пише «Радио Свобода».

Літак в аеропорту «Кошице» зустрічав прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович. За його словами, договір на постачання 2 млн доз вакцини підписали 27 лютого.

«Хоча нам не вірили, ми отримали 2 млн вакцини «Супутник V» для Словаччини, які врятують тисячі життів», – написав Матович у Facebook. Половина партії має надійти в березні – квітні.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221566312759637

Словаччина другою в Європейському союзі після Угорщини отримала російську вакцину «Супутник V» (вакцинація російським препаратом в Угорщині розпочалася 11 лютого). Хоча препарат не схвалило Європейське  агентство з лікарських засобів для використання в ЄС, його зареєструвало Нацагентство Словаччини, що займається сертифікацією лікарських препаратів.

Як пише «Радио Свобода», низка політичних сил у Словаччині, зокрема президентка Зузана Чапутова, закликала не купувати у Росії вакцини, не схваленої ЄС. За словами Матовича, якби у країні була достатня кількість схвалених ЄС вакцин проти COVID-19, то Словаччина не зверталася б до РФ.

Вакцинацію препаратом «Супутник V» у Словаччині можуть розпочати за два тижні.

Вакцину «Супутник V», розроблену центром імені Гамалії, зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас група російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у 39 країнах.

Згідно з результатами опитування «Левада-центру», проведеного в лютому 2021 року, препаратом проти COVID-19 «Супутник V» готова вакцинуватися менше ніж третина росіян, 37% росіян побоюються побічних ефектів після імунізації.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»