ГРОШІ

Співробітникам «Електроважмашу» повністю виплатили понад 40 млн грн заборгованості із зарплати – Фонд держмайна

Державне підприємство «Електроважмаш» повністю погасило заборгованість із заробітних плат. Більше ніж 40 млн грн вдалося залучити спільно з Фондом держмайна, незважаючи на мільярдні борги через попередні дефолтні кредити та інші борги, накопичені ексменеджментом у 2018–2019 роках, повідомляє 2 березня Фонд державного майна України.

«Завод має всі можливості для нормального існування, щоб у людей була робота і справедлива, вчасна зарплата. Єдина причина важкого стану заводу – повна відсутність обігових коштів для закупівлі сировини. Але залучити потрібні кошти виключно через традиційні банківські інструменти складно через наявні історичні дефолти. Тому менеджмент працює із замовниками щодо поліпшення платіжної дисципліни та звертається по фіндопомогу до інших підприємств. Остаточне розв’язання ситуації займе ще певний час, але будемо сподіватися, що ця затримка у виплаті зарплат була останньою», – цитує пресслужба заступника голови Фонду держмайна Дениса Кудіна.

У Фонді держмайна також повідомили, що на підприємстві реалізують програму стабілізації та виведення виробництва із глибокої економічної кризи, спровокованої відсутністю обігових коштів. У план стабілізації входить реструктуризація проблемних кредитів, і один із двох кредитів уже виведено з дефолтного стану, завод почав його обслуговувати, а також залучення обігового капіталу та суттєве підвищення маржинальності за основними лініями продукції.

Протягом найближчих двох місяців підприємство має отримати 340 млн грн індексації за контрактами 2018–2020 років з «Укргідроенерго». Відповідні виплати вже узгоджено керівництвом компаній, очікують на фінальне підтвердження з боку Європейського банку реконструкції і розвитку, який фінансово утримує оновлення гідроелектростанцій.

На Канівській ГЕС було введено в експлуатацію агрегат виробництва «Електроважмашу», сума контракту становить 50 млн грн. Уперше протягом п’яти років «Електроважмаш» проходить сертифікацію «Укрзалізниці» для участі у програмах модернізації та оновлення рухомого складу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»