СПОСІБ ЖИТТЯ

Стало відомо, скільки препаратів проти COVID-19 отримає Україна через COVAX до травня

Міжнародна глобальна ініціатива COVAX 2 березня оприлюднила план перших постачань вакцин проти коронавірусу. Їх доправлять у різні країни до травня. Про це повідомляють у заяві ООН ЮНІСЕФ, яке займається логістикою.

В організації заявили, що на першому етапі вакцини отримають 142 країни, які долучилися до цієї ініціативи. До травня розподілять 237 млн доз вакцин від AstraZeneca і 1,2 млн доз вакцин від Pfizer.

Україна в межах COVAX отримає 1,78 млн доз вакцин проти коронавірусу від AstraZeneca, а також 117 тис. доз вакцини від американської компанії Pfizer, наголошують в опублікованому списку (.pdf).

COVAX – це глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19. У межах механізму розробляють дев’ять вакцин-кандидатів і ще дев’ять потенційних вакцин проходять оцінку, також ведуть переговори з іншими розробниками вакцин для їх розподілу країнами. До програми вже долучилися 172 країни, серед них 92 держави з низьким або середнім рівнем доходу, які мають право отримати частину препаратів безплатно.

Окрім COVAX, Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини компанії Novavax, постачання якої почнуть у липні. Також до кінця лютого мають доправити перші 700 тис. доз вакцини китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постчання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Її почали доправляти в регіони України вранці 24 лютого.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»