СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов заявив, що в Україні відбувається «антивакцинальна вакханалія»

В Україні розгорнуто кампанію проти вакцини проти коронавірусу, якою щеплюють жителів країни. Про це на брифінгу 2 березня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Усі наші діячі антивакцинальної вакханалії, яку влаштували в нашій країні протягом двох місяців, намагаються знайти будь-що, щоб ви, шановні українці, були незахищені, щоб ви не робили щеплення цією дієвою, ефективною європейською вакциною», – сказав він.

За словами міністра, супротивники вакцинації використовують тезу, що нібито цю вакцину не можна використовувати для людей віком понад 65 років.

«Це фейк і маніпуляція, яку наші, у тому числі, політики роблять навмисно, щоб просто нашкодити вам», – підкреслив Степанов.

Він зазначив, що сам після вакцинації 1 березня почувається добре.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українцям вводять вакцину Covishield, завезену з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Станом на 2 березня в Україні зареєстровано 1 357 470 випадків коронавірусної інфекції, із яких 5336 – протягом останньої доби. Померло 26 212 пацієнтів із COVID-19, видужало 1 176 918 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»