ТЕХНО

Суд зобов’язав провайдерів закрити доступ до Telegram-каналів мережі російських спецслужб, зокрема «Резидент» та «Легитимный»

Київський районний суд Харкова ухвалив зобов’язати українських провайдерів закрити доступ до низки Telegram-каналів, які, за даними СБУ, займалися розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб РФ. Про це повідомила пресслужба Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Постанову суду ухвалено 23 лютого. Служба безпеки України 24 лютого передала її в Нацкомісію.

«Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні Telegram-каналів «Резидент», «Легитимный», «Картель», «Сплетница», шляхом зобов’язання інтернет-провайдерів, операторів, провайдерів телекомунікацій, що здійснюють діяльність на території України, закрити до них доступ – до скасування арешту майна у встановленому нормами Кримінального процесуального кодексу порядку», – ідеться в повідомленні.

Постанову можуть оскаржити в Харківському апеляційному суді протягом п’яти днів із дня оголошення. Вона підлягає негайному виконанню після її оголошення, ідеться в повідомленні Нацкомісії.

Як саме здійснюватимуть блокування, не уточнюють.

Станом на ранок 25 лютого Telegram-канали залишаються активними.

1 лютого СБУ викрила агентурну мережу російських спецслужб, які намагалися впливати на ситуацію в Україні за допомогою політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. Зокрема, зазначали такі канали, як «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Черный квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».

Протягом 2020 року за матеріалами кіберпідрозділу СБУ відкрито 496 кримінальних проваджень. 129 із них пов’язані з несанкціонованим втручанням у роботу комп’ютерних мереж та автоматизованих систем.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»