ПОЛІТИКА

«Ті, у кого немає трьох рук, кнопкодавити не зможуть». Рада почала використовувати сенсорну кнопку. Відео

У Верховній Раді почали використовувати сенсорні кнопки для голосування. Про це спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив 2 березня, відкриваючи засідання, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Депутати протестували нову систему. Використовуючи сенсорну кнопку, у залі зареєструвалося 275 нардепів. Перед цим парламентаріїв попередили, що голосувати потрібно двома руками, утримуючи сенсор і необхідну кнопку до появи результатів на табло.

Нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко показав у Facebook, як це відбувається. «Ті, у кого немає трьох рук, кнопкодавити не зможуть», – зазначив він.

https://www.facebook.com/alexeygoncharenko/videos/3903666129672595/

Відео першої реєстрації у Twitter оприлюднив рух «Чесно».

«Нарешті депутати працюють обома руками», – зазначили журналісти. «Чесно» пише, що 70 нардепів не голосували, деякі з них говорили, що не спрацьовує картка. Разумков запевнив, що під час наступних голосувань система рахуватиме, що нардепи зареєструвалися.

Сенсорні кнопки розробники системи «Рада» змонтували 2008 року за ініціативою тодішнього спікера Арсенія Яценюка, але тоді їх так і не запустили, повідомляло «BBC News Україна».

Разумков говорив, що кнопки почнуть застосовувати в межах боротьби із кнопкодавством у Раді.

Чинний закон про відповідальність за неперсональне голосування депутатів набув чинності на початку 2020 року. Закон запровадив кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарієм на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неперсональне голосування). Таку дію каратимуть штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тис. грн).

Останнє 2020 року пленарне засідання Ради відбулося 17 грудня. Представниця фракції «Голос» Інна Совсун заявила, що цього дня під час голосування за призначення міністром освіти і науки Сергія Шкарлета у Верховній Раді кнопкодавили. Депутати із парламентської фракції «Голос» звернулися до комітету Ради з питань регламенту і депутатської етики через кнопкодавство під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. У комітеті їм сказали, що «нічого не можуть зробити».

Разумков після цього говорив, що у Верховній Раді посилять боротьбу із кнопкодавством. Спікер Ради допускав повторний розгляд законопроєкту, що передбачає можливість позбавити народного депутата мандата через кнопкодавство.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»