СВІТ

В аптеках Австрії безплатно роздаватимуть експрестести на COVID-19

В Австрії з 1 березня в аптеках можна отримати безплатні швидкі тести на коронавірус для тестування в домашніх умовах. Про це повідомила австрійська газета Der Standard 1 березня з посиланням на голову палати фармацевтів Верхньої Австрії Томаса Вайтшеггера.

Дорослі від 15 років за наявності електронної карти зможуть безплатно отримати п’ять тестів в одні руки. Поступово експрестестами забезпечать усіх жителів країни, зараз же доступні комплекти на 500–600 тис. осіб, пише газета.

До середини березня тестів має з’явитися набагато більше, аптеки постачатимуть поступово, пообіцяв Вайтшеггер. Він закликав громадян Австрії не штурмувати аптек протягом першого дня привезення експрестестів.

Сьогодні експрестестування на коронавірус в Австрії можна пройти в будь-який день, зазначає телерадіокомпанія «Німецька хвиля». Приблизно 80% австрійців можуть дістатися до центру експрестестування за 15 хвилин автомобілем, а наявність негативного експрестесту на COVID-19 у країні є обов’язковою для відвідування перукарень, які відновили роботу на початку лютого.

У коментарі телерадіокомпанії один із представників австрійського об’єднання аптек сказав, що в невеликих аптеках зараз проводять від 30 до 60 тестів на день. У великих аптеках, розташованих у центрах густонаселених міст, можуть провести до 200 таких тестів.

В Австрії станом на ранок 2 березня коронавірусну інфекцію підтвердили майже у 461 тис. людей, свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення захворювання. Померло від цієї хвороби у країні приблизно 8,6 тис. осіб, а 432 тис. хворих одужали.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»