ГРОШІ

В Україні занадто високий рівень споживання газу – Коболєв

Рівень споживання газу в Україні занадто високий. Про це заявив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв «Українському тижню» в інтерв’ю, опублікованому 1 березня.

За його даними, загалом Україна зменшила споживання газу з 50,4 млрд м³ 2013 року до 29,8 млрд м³ 2019-го.

«Так, ми втратили споживачів на тимчасово окупованих територіях, але якщо не враховувати цей чинник, то обсяги споживання газу все одно зменшилися. Особливо в соціальному сегменті, тобто у сфері опалення житла. Це стало наслідком болючого, але необхідного рішення – підвищення цін на газ», – сказав голова «Нафтогазу».

Він зазначив, що «люди почали його економити, чого раніше не було».

«Але у нас усе одно зависокий рівень споживання порівняно з країнами зі схожим кліматом і економікою, наприклад із Польщею», – вважає Коболєв.

За його словами, в Україні потрібно вкладати кошти в енергоефективність.

«Простіше зменшити на одну гривню обсяг споживання газу, аніж наростити обсяги видобутку. Але у сфері енергоефективності держава робить дуже мало», – заявив Коболєв.

З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника. До 1 серпня вартість газу для побутових споживачів була єдиною.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня 2021 року встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. У рішенні йшлося про те, що гранична ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусу, або до кінця опалювального сезону.

Рішенню Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу.

Збільшення тарифів призвело до протестів під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги й пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків.

За словами т.в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, ціна на газ для населення не буде перевищувати 6,99 грн за 1 м³ і після закінчення опалювального сезону.

У березні вісім газзбутів установили ціну на газ для населення нижче від  граничної, ціну на рівні 6,99 грн за 1 м³ установили 26 газопостачальних компаній.

«Нафтогаз» – одна з кількох десятків компаній, які продають газ українським споживачам. На березень «Нафтогаз» установив ціну 6,86 грн за 1 м³.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»