СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні зарплату мобільних команд з вакцинації проти COVID-19 прив’яжуть до кількості зроблених щеплень

Зарплату мобільних бригад, які проводитимуть вакцинацію населення проти COVID-19, прив’яжуть до кількості зроблених щеплень. Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Зазначають, що НСЗУ опублікувала оголошення про укладання договорів за напрямом «Вакцинація проти COVID-19». За цим пакетом НСЗУ укладатиме договори з медичними установами зі списку, який визначить керівник робіт із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації держрівня через поширення COVID-19.

На першому етапі вакцинації в медичних закладах буде сформовано мобільні команди. Протягом першого місяця на одну мобільну бригаду НСЗУ виплачуватиме 8 тис. грн – на закупівлю витратних матеріалів і засобів захисту. Далі оплата буде за результатами роботи.

«Тобто за фактичну кількість провакцинованих людей: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн – за другу. Інформацію про здійснену вакцинацію надавачі вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ здійснюватиме оплату за фактично надані послуги», – ідеться в повідомленні.

У НСЗУ зазначили, що мобільна команда має складатися щонайменше з одного лікаря і двох медсестер або медбратів. Додатково Нацслужби рекомендує залучити особу, яка вноситиме дані в ЕСОЗ.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні. Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. МОЗ очікує на постачання препарату CoronaVac до 6 березня, зазначав Степанов. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»