СВІТ

У Білорусі ухвалили вироки лікарю та журналістці за розголошення інформації про активіста, який помер після затримання

Суд у Мінську ухвалив вироки лікарю Артемові Сорокіну і журналістці Tut.by Катерині Борисевич у справі про розголошення лікарської таємниці щодо активіста Романа Бондаренка, який помер після затримання. Про це пише Tut.by.

Борисевич дістала пів року колонії. Сорокін – два роки позбавлення волі з відтермінуванням один рік, його звільнили в залі суду. Їх також засудили до штрафів.

Їх обвинуватили в розголошенні лікарської таємниці, що спричинило тяжкі наслідки, – за версією слідства, публікація про стан Романа Бондаренка, який помер 12 листопада 2020 року, «підвищила напруженість у суспільстві і створила атмосферу недовіри до держорганів».

11 листопада після бійки, що сталася через спробу людей у штатському зняти з паркану біло-червоно-білі стрічечки, які символізують протести в Білорусі, побитого Бондаренка завели в мікроавтобус і відвезли у відділення поліції. Приблизно за півтори години його допртавили в лікарню з набряком мозку. Наступного дня він помер.

Слідчий комітет Білорусі заявив, що Бондаренко в момент затримання був п’яним.

13 листопада вийшла стаття на Tut.by за авторством Катерини Борисевич, у якій із посиланням на медичні документи і коментар лікаря йшлося, що у крові Бондаренка не було виявлено етанолу. «У Романа було нуль проміле алкоголю, узагалі нічого не виявили», – говорив лікар.

Чиновники й далі стверджували, що Бондаренко був п’яним, це повторював і Олександр Лукашенко. Він звинуватив лікаря у фальсифікації, писали Navyny.

Кримінальну справу стосовно Катерини Борисевич і Артема Сорокіна порушили 19 листопада 2020 року. Їх обвинуватили в розголошенні лікарської таємниці. Кримінальну справу за фактом смерті Бондаренка Генпрокуратура порушила лише 18 лютого 2021 року.

Видання зазначає, що весь час, поки Бондаренко перебував у лікарні, його сім’я публічно розповідала про його стан. Його матір, Олена Бондаренко дала дозвіл поширювати ці відомості. Перед тим, як опублікувати статтю «про нуль проміле», Борисевич зв’язувалася з нею.

За даними Tut.by, Сорокін – анестезіолог, лікар вищої категорії. Колеги відгукуються про нього як про професіонала, який уміє проводити будь-які види операцій. Удома на нього чекають дружина і троє дітей.

Борисевич у журналістиці майже 15 років, спеціалізується на правових темах, неодноразово ставала лауреаткою багатьох професійних конкурсів. Зокрема, 2015 року Генеральна прокуратура нагородила її дипломом переможця «за професіоналізм і журналістську майстерність».

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановскої.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»