СПОСІБ ЖИТТЯ

У Херсонській області в лебедів виявили пташиний грип, загинула ціла зграя

На території Національного природного парку «Нижньодніпровський» Олешківського району Херсонської області 28 лютого загинула зграя лебедів, у них виявили пташиний грип. Про це 2 березня розповіли в Держслужбі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Миколаївська обласна державна лабораторія Держпродспоживслужби провела дослідження загибелі птахів і повідомила про наявність вірусу грипу типу А1 субтипу Н5 у 20 лебедів. Це пов’язано з початком весняного періоду міграції пернатих.

Глава відомства Владислава Магалецька повідомила, що пташиний грип зараз активно шириться світом, зокрема й у Європі, через диких перелітних птахів.

«Розпочався сезон весняної міграції, тож усім, хто утримує домашню птицю в господарствах, бажано дотримуватися рекомендацій щодо профілактики захворювання. А саме утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею, забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці», – рекомендувала вона.

За словами Магалецької, смерть лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.

«Принаймні цей випадок загибелі птахів у регіоні не пов’язаний із двома іншими. Що  ж до отруєння журавлів, качок із вороновими в січні цього року, ми ще очікуємо результатів досліджень. Тільки після них можна буде з упевненістю сказати, чи є між ними зв’язок», – поінформувала посадовиця.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»