СПОСІБ ЖИТТЯ

У Львівській області виявили два штами коронавірусу – не «британський» і не «південноафриканський»

У Львівській області циркулює два генотипи коронавірусу В1 і В11. Про це на брифінгу 2 березня заявила головна епідеміологиня області Наталія Іванченко-Тимко. Відео заходу опубліковано на Facebook-сторінці Львівської обласної держадміністрації.

«Ми отримали інформацію із Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України про те, що на території Львівської області циркулює два генотипи коронавірусу. Один має назву В1, а другий В11. Тобто ні «південноафриканського», ні «британського» штамів на території області поки не виявлено», – сказала Іванченко-Тимко.

26 лютого головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомляв, що у країні поки не підтверджено циркуляції «британського», «південноафриканського» або «бразильського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі каналу «Україна» 25 лютого зазначав, що Україна передала у клініку «Шаріте» 48 зразків, у яких не знайшли «британського» та інших штамів коронавірусу.

«Зараз ми знову відправляємо. Це буде постійний процес», – говорив міністр.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 2 березня в Україні коронавірус підтвердили у понад 1,35 млн осіб, 26,2 тис. пацієнтів померли, майже 1,17 млн хворих одужали.

За даними Львівського обласного центру громадського здоров’я, від початку епідемії в регіоні зареєстровано 79 582 випадки коронавірусної інфекції (349 – протягом останньої доби), померло 2293 пацієнти, одужало 69 673 особи.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітт говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше і сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров’я країни, майже 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів із контролю і профілактики захворювань (CDC), уперше бразильську мутацію P.1 виявили у чотирьох мандрівників із Бразилії, яких протестували під час планового обстеження в аеропорту «Ганеда» (Токіо, Японія). 26 січня «бразильський» штам виявили у США. Перші випадки «бразильського» штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»