СВІТ

У Молдові розпочалася вакцинація проти коронавірусу

У Молдові 2 березня розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker.

Першим вакцинованим у країні став лікар-реаніматолог Олександр Ботезату, працівник відділення інтенсивної терапії Республіканської клінічної лікарні. Раніше він уже перехворів на COVID-19.

Згідно з планами влади Молдови, вакцинацію проведуть за три етапи. За перші два місяці вакцинації планують щепити 70 тис. медичних і соцпрацівників.

На другому етапі, протягом наступних чотирьох місяців, щеплення одержать громадяни віком від 60 років, люди з хронічними захворюваннями, педагоги, співробітники правоохоронних органів, військові та працівники в’язниць. За даними місцевого міністерства охорони здоров’я, це приблизно 733 тис. осіб.

Третій етап, під час якого вакцинують решту населення, триватиме доти, доки у країні не сформується колективний імунітет.

Наразі Молдова отримала приблизно 20 тис. доз вакцини виробництва AstraZeneca.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У Молдові, за даними американського Університету Джонса Гопкінса, від початку пандемії виявлено понад 186 тис. випадків COVID-19, померло 3975 осіб.

У світі станом на 2 березня зробили більше ніж 245 млн щеплень проти коронавірусу у 107 країнах. Про це свідчать дані агентства Bloomberg.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»