ПОЛІТИКА

У Раді почали збирання підписів для скликання позачергового засідання, хочуть розглянути питання про звільнення Ситника – Шабунін

У Верховній Раді розпочали збирання підписів для проведення позачергового засідання, на якому планують розглянути питання звільнення голови Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Про це керівник Центру протидії корупції України Віталій Шабунін повідомив у Telegram.

За його даними, збиранням підписів займається нардеп від «Слуги народу» Артем Дмитрук.

«Робити таке під час візиту в Україну президента Європейської ради – свідомо руйнувати стосунки України з ЄС. До речі, якраз завтра президент Євроради Шарль Мішель зустрічається із Ситником, а вже в четвер [4 березня] Рада зноситиме останнього з політичних мотивів. А ще депутатам брешуть, що західні союзники і МВФ усе це погодили. Не погоджували. І не могли погодити, бо це пряме порушення, наприклад, підписаного [президентом України Володимиром] Зеленським меморандуму із МВФ», – написав Шабунін.

Джерела «Української правди» у фракції «Слуга народу» підтвердили інформацію про збирання підписів.

Шабунін пов’язує Дмитрука з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. «Але без Зеленського і позачергова сесія, і тим більше таке голосування просто неможливі», – написав антикорупціонер.

15 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №5070 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність із вимогами Конституції України».

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що твердження законопроєкту, який припиняє повноваження Ситника, було викликано «діркою в законодавстві і статусі НАБУ». Міністр сказав, що її закриття – одна з умов співпраці із МВФ. Він визнав, що законопроєкту у МВФ не підтримали.

Проєкт закону про НАБУ, ініційований Кабміном, надає Нацбюро статусу органу виконавчої влади і вводить нову процедуру обрання директора НАБУ, повідомив Малюська. Він підтвердив, що строк роботи Ситника скоротять.

Національне антикорупційне бюро України було створили 2015 року. Від моменту заснування його очолює юрист Артем Ситник. Згідно із законодавством, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним високопосадовцями.

У травні 2020 року у КС надійшло подання від 51 народного депутата. У ньому йшлося про те, що п’ятий президент України Петро Порошенко, призначаючи директора НАБУ, вийшов за межі своїх повноважень.

28 серпня КСУ оприлюднив рішення за цим поданням. Суд дійшов висновку, що указ про призначення Ситника був неконституційним, оскільки в Основному законі чітко визначено перелік посад, на які призначає президент (серед них директора НАБУ немає). Видавши указ про призначення Ситника, Порошенко перевищив свої конституційні повноваження, вважають у КСУ.

У КСУ підкреслили, що рішення не поширюється на правовідносини, що виникли внаслідок виконання Ситником посадових обов’язків. Представник президента України в Конституційному Суді, народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський пояснив, що рішення КСУ не становить загрози справам, які розслідує антикорупційне бюро: усі дії, вчинені директором НАБУ до 28 серпня, вважатимуть легітимними й конституційними.

НАБУ назвало рішення Конституційного Суду черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності відомства.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»