ГРОШІ

У Раді зареєстрували законопроєкт про продовження експортного мита на металолом на п’ять років

У парламенті України від 1 березня зареєстрували законопроєкт №5175, який передбачає продовження мита на експорт металолому на п’ять років у розмірі €58 за тонну.

На момент публікації новини текст законопроєкту й пояснювальну записку до нього в картці на сайті Верховної Ради ще не опублікували, але інформаційне агентство «Минпром» пише, що автори документа наголошують на позитивній дії мита, яка з моменту введення 2016 року знизила експорт припасеного в Україні металолому з 39,1% від його внутрішнього споживання 2015 року до 1,27% у січні – листопаді 2020 року.

«Завдяки забезпеченню сталого доступу вітчизняних металургійних підприємств до лому внутрішньої заготівлі його дефіцит на українському ринку поступово скоротився з 0,85 млн тонн 2015-го до 0,6 млн тонн 2016-го й до 0,3 млн тонн 2017-го, а починаючи з 2018-го українські металурги не повідомляли про дефіцит із забезпеченням припасеним в Україні ломом. Це наочно свідчить про доречність і своєчасність поетапного підвищення ставки вивізного мита на лом до €58 за тонну», – цитує видання пояснювальну записку.

Збереження експортного мита на цьому рівні приведе до додаткового зростання ВВП на 0,03%, збереження приблизно 21,5 тис. і створення ще приблизно 3,5 тис. робочих місць, переконані автори законопроєкту. Також вони вважають, що мито на суму €58 за тонну дасть змогу уникнути дефіциту металолому на внутрішньому ринку, скоротить споживання енергоресурсів та викидів вуглекислого газу. Серед позитивних ефектів нардепи вказують на додаткові інвестиції в металообробну галузь України й технологічне переоснащення підприємств, що особливо актуально в умовах європейського «зеленого» курсу України.

Якщо законопроєкт не ухвалять і дію мита не продовжать, то Україна втратить робочі місця, 1 млрд грн податкових надходжень, а темпи розвитку економіки сповільняться на 0,24%, оскільки галузь недоотримає в перший рік скасування мита 817 млн тонн сировини, ідеться в пояснювальній записці. Дефіцит металолому на ринку України в такому разі сягне 23%, зазначають нардепи.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»