ГРОШІ

У «Слузі народу» відреагували на зупинення її держфінансування НАЗК: Розбираємося

У «Слузі народу» вивчають повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про зупинення державного фінансування партії через виявлені порушення у звітності. Про це в коментарі «Радіо Свобода» повідомив керівник партії і перший заступник голови парламентської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

«Ми розбираємося зараз, – сказав він. – Хочемо почитати, що вони кажуть нам, і будемо тоді реагувати… Скасування – це якщо партія не надала пояснень, не виправила ситуації, тоді на наступний квартал [НАЗК] вони можуть скасувати. А наразі вони пишуть, що призупинено процес фінансування».

Корнієнко зазначив, що «Слуга народу» вже отримала держкошти за перший квартал 2021 року, тому рішення НАЗК може стосуватися другого кварталу.

Корнієнко переконаний, що фінансування буде відновлено після того, як партія надасть необхідні пояснення й усуне можливі порушення в документації, повідомила пресслужба «Слуги народу».

https://www.facebook.com/sluganarodu.official/posts/1071441530028512

НАЗК виявило ознаки кримінальних злочинів у звітах «Слуги народу» за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії), ч. 5 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем) та зупинило державне фінансування партії. Про це 1 березня писала пресслужба агентства. Усього НАЗК виявило порушення у звітах 11 політичних партій.

Аналітики руху «Чесно» у січні підрахували, що найбільше державне фінансування цього року в розмірі 345,8 млн грн передбачено для партії «Слуга народу». На другому місці – «Опозиційна платформа – За життя» (104,6 млн грн), а на третьому – «Європейська солідарність» (99,7 млн грн).

До 21 квітня 2020 року партіям можна було відмовитися від фінансування тільки на всі п’ять років каденції Верховної Ради. Цього дня набув чинності закон, у якому йдеться, що партія може відмовитися від грошей за окремо взятий квартал, пояснили в НАЗК.

На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали п’ятивідсоткового бар’єра.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»