СПОСІБ ЖИТТЯ

Уряд Німеччини має намір надати підтримку Меморіальному центру «Бабин Яр» — Маас

Уряд Німеччини має намір надати підтримку Меморіальному центру «Бабин Яр» із використанням засобів, що є в його розпорядженні.

Про це міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас заявив у відповідь на звернення одного з членів наглядової ради меморіального центру, мера Києва Віталія Кличка. Лист глави МЗС цитує сайт проєкту.

«У 2021 році виконується 80 років від дня нападу Німеччини на Радянський Союз, що поклало початок звірствам, які залишили глибокі рани. Особливе значення для мене мають вшанування пам’яті про єврейських жінок, чоловіків і дітей у країнах Балтії, України, Польщі, Білорусі та Росії – жертв масових розстрілів, які почалися в 1941 році як частина Голокосту, і збереження пам’яті про ці події в рамках нашої спільної боротьби з антисемітизмом», – зауважив Маас.

Він сказав, що Німеччина несе особливу історичну відповідальність за збереження пам’яті про злочини, вчинені в Бабиному Яру.

«Ми вітаємо той факт, що в майбутньому меморіальному центрі широкій громадськості будуть представлені історія останніх днів вересня 1941 року та її історичний контекст, а також запропоновані освітні програми для покоління, що підростає», – додав міністр.

Маас зазначив, що участь українських державних органів «у переговорах про співпрацю, які зараз починаються, була б украй бажаною», ідеться в релізі.

Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення. Більшу частину вбитих становили євреї. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов’язали з’явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, загалом там було вбито від 70 до 200 тис. людей.

Згодом було створено Меморіальний центр «Бабин Яр». Його генеральний директор Макс Яковер зазначив у грудні 2020 року, що досі точно невідомо про кількість загиблих у Бабиному Яру.

У 2016 році в Україні майже одночасно стартувало два проєкти: державний український проєкт меморіалізації Бабиного Яру та ініціатива російських бізнесменів єврейського походження, які готові вкласти у створення музею в Бабиному Яру $100 млн, повідомляло LB.ua.

22 червня 2020 року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що державний проєкт «Бабин Яр» буде введено в дію 2021 року.

У лютому Київрада планувала розглянути питання про виділення земельних ділянок для облаштування вхідної групи майбутнього меморіалу в Бабиному Яру. Але через великий резонанс у суспільстві Кличко запропонував відкласти його і спочатку провести окремі депутатські слухання.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»