СПОСІБ ЖИТТЯ

За день на вакцинацію проти коронавірусу записалося понад 44 тис. українців – МОЗ

1 березня, у перший день кампанії з реєстрації на вакцинацію проти коронавірусу, заявки подало понад 44 тис. українців. Про це на брифінгу 2 березня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«За неповний день у чергу на вакцинацію через портал записалося 5280 осіб, через контакт-центр – 671 особа, через портал «Дія» – 38 531 особа. Ці цифри красномовно підтверджують готовність українців до вакцинації та їхню довіру до системи охорони здоров’я і планів МОЗ щодо подолання COVID-19″, – сказав він.

Міністр закликав українців записуватися на вакцинацію.

Він зазначив, що сам після вакцинації 1 березня почувається добре.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яку привезли з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях.

В Україні зробили майже 5 тис. щеплень, водночас на вихідних темпи помітно впали, зокрема протягом доби 27 лютого щепили 90 осіб. Коментуючи цей факт, Степанов сказав: «Ми вакцинуємо медиків, у них теж бувають вихідні, вони хочуть відпочивати».

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримають медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доставити в Україну до 6 березня. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Станом на 2 березня в Україні зареєстровано 1 357 470 випадків коронавірусної інфекції, з яких 5336 – упродовж останньої доби. Померло 26 212 пацієнтів із COVID-19, одужало 1 176 918 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»