СПОСІБ ЖИТТЯ

Зеленський після щеплення проти коронавірусу: вакцинуйтеся й не робіть собі нерви

Президент України Володимир Зеленський після щеплення проти коронавірусу закликав українців записуватися на добровільну вакцинацію. Про це йдеться в його повідомленні у Facebook.

«Сьогодні на передовій разом з нашими бійцями та військовими медиками я отримав щеплення проти коронавірусу вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield). Своїм особистим прикладом демонструю, що вакцинація важлива, необхідна та цілком безпечна. І боятися треба не вакцинації, а брехні окремих українських політиків, яка розповсюджується швидше від будь-яких інфекцій і небезпечна для здоров’я всіх категорій громадян», – зазначив він.

Зеленський підкреслив, що вакцину Covishield сертифікували Всесвітня організація охорони здоров’я та Європейське агентство з лікарських засобів, а також її дозволили використовувати в десятках країн світу, зокрема у країнах Європейського союзу, у США й Великобританії.

«Усі ми хочемо повернутися до звичного, нормального життя. Без карантинних обмежень, носіння масок і дотримання дистанції. Вакцинація проти COVID-19 – ключ до цього. Коронавірус не зникне сам собою і сам себе не переможе. Тому закликаю всіх робити щеплення, щоб потім не робити собі нерви», – додав він.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/posts/2763481667235525

2 березня Зеленський зробив щеплення проти коронавірусу.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield доправили в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

Зеленський зміг вакцинуватися після внесення змін до національного плану імунізації. Напередодні завдяки цим змінам щеплення зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністру зробили укол в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Упродовж першого дня записалося понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни, внесені в календарний план, дають змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і від Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна одержить 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»