СПОСІБ ЖИТТЯ

Зеленський вакцинувався проти коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський 2 березня отримав першу дозу вакцини проти коронавірусної інфекції.

Про це він повідомив у Twitter.

«Отримав щеплення проти COVID-19. Зробив це на передовій із нашими солдатами як верховний головнокомандувач», – написав президент. Сьогодні він перебуває з робочим візитом у Луганській області.

За словами Зеленського, йому зробили ін’єкцію препаратом Oxford/AstraZeneca (Covishield), який виготовляють в Індії. Він зазначив, що вакцинація дасть змогу знову жити без обмежень.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні отримав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

Зеленський зміг вакцинуватися після внесення змін до національного плану імунізації. Напередодні завдяки цим змінам щеплення отримав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністру теж зробили укол в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Протягом першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримають медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни в календарний план дадуть можливість використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, планували, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доставити в Україну до 6 березня. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»