СПОСІБ ЖИТТЯ

«Знайшли рішення». Степанов розповів, як проводитимуть вакцинацію, щоб не викидати «зайвих» доз

У разі, якщо у процесі першого етапу імунізації залишатимуться невикористані дози вакцини проти коронавірусної інфекції, їх використають для уколів людям, яким мають зробити щеплення на наступних етапах.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів в ефірі каналу «Україна 24».

Міністр говорив, що в кожному флаконі препарату 10 доз вакцини. У зв’язку з цим кількість людей, записаних на вакцинацію, яку зараз проводять мобільні бригади, має бути кратною 10.

«І в Україні, й у світі не вперше виникає ситуація, коли дози залишаються. Ми знайшли рішення цього питання, щоб у нас не залишилося жодної дози вакцини. Ми будемо додавати в чергу на вакцинацію людей з інших етапів, якщо будемо бачити, що є залишки вакцин», – сказав Степанов.

Раніше він повідомляв, що зміни до національного плану вакцинації дадуть змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон, щоб популяризувати імунізацію.

Степанов підкреслив, що масових відмов від щеплення проти коронавірусу в Україні немає.

«Ніхто ні від чого не відмовляється. Дійсно, є медпрацівники, які, наприклад, перехворіли, і їм зараз не потрібно вакцинуватися, вони хочуть зробити це пізніше», – зазначив міністр.

Сьогодні Степанов теж вакцинувався проти коронавірусу. Міністру зробили укол із вакциною AstraZeneca (CoviShield) в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 1 березня в Україні зробили понад 3 тис. щеплень

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей, старших за 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від компанії Pfizer (в ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»