СВІТ

Європейське космічне агентство показало із супутника айсберг, який відколовся від Антарктиди

Європейське космічне агентство (ESA) показало знімок айсберга в Антарктиці, який 26 лютого відколовся від шельфового льодовика Бранта. Його зробив супутник місії Copernicus Sentinel-1. Зображення до і після відколу 2 березня опублікувала пресслужба агентства на сторінці у Twitter.

В ESA розповіли, що площа айсберга становить 1270 км.

У пресслужбі зазначили, що відкол айсберга прогнозували ще кілька тижнів тому. Його неофіційно називали А-74.

«Антарктичні айсберги називають відповідно до антарктичного квадранта, у якому їх спочатку помітили, потім – порядковим номером, а далі – якщо айсберг зламається – наступною літерою», – ідеться в повідомленні.

У Британській антарктичній службі повідомляли, що товщина льодовика, який відколовся, становить 150 м. Більше ніж 10 років тому на ньому почали з’являтися тріщини. У січні одна з найбільших із них стала активно збільшуватися, унаслідок чого від крижини відколовся айсберг. На льодовику Бранта розташована британська дослідницька станція Галлея, яку 2016 року перенесли углиб континенту, щоб у разі відколу айсберга її не віднесло. Співробітників на станції зараз немає.

2017 року в Антарктиді від льодовика відколовся найбільший айсберг в історії. Його площа становила приблизно 5800 км, а вага – майже 1 трлн тонн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»