СПОСІБ ЖИТТЯ

«Індійська вакцина суперсили не додала». Ляшко розповів про свій стан після щеплення

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, який отримав щеплення проти COVID-19, 3 березня повідомив у Facebook, що почувається добре.

«Індійська вакцина суперсили не додала. Але й не для цього ми її використовуємо. Після щеплення відчуваю себе нормально. Традиційні ранкові 5 км в аеробній зоні зранку це підтверджують», – написав Ляшко.

https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/2266896943442417

2 березня Ляшко отримав щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19, вакцинацію транслювали у прямому ефірі. Головний санлікар вакцинувався препаратом Covishield, який виготовляють в Індії за ліцензією AstraZeneca.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 отримали 6888 осіб.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні отримав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на вечір 1 березня в Україні зробили майже 5 тис. ін’єкцій.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення отримав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, 2 березня – президент Володимир Зеленський. Обом вкололи Covishield. Глава МОЗ говорив, що почувається добре. Він вважає, що у країні немає ситуації з масовими відмовами від вакцинації.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Протягом першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, що працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

За словами глави МОЗ, зміни в календарний план дадуть змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон (щоб популяризувати вакцинацію) і для людей з інших етапів.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доставити в Україну до 6 березня. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»