ПОЛІТИКА

«Анахронізм треба відміняти». Рада зробила крок до припинення переведення годинників на літній час

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт №4201, який скасовує сезонну зміну часу. Документ за основу підтримало 247 народних депутатів, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

У законопроєкті йдеться, що на території України обчислення часу здійснюють відповідно до київського часу, який є єдиним для всієї країни. Сезонного переходу часу на території України в цьому законопроєкті не передбачають.

Під час обговорення законопроєкту депутат від «Європейської солідарності» Степан Кубів зазначив, що зміна часу з літнього на зимовий впливає на здоров’я людей, особливо пенсіонерів та дітей.

«Перехід на літній час – це анахронізм, який стався 110 років тому, коли люди користувалися свічками. Цей анахронізм треба відміняти», – упевнений нардеп від парламентської фракції «Голос» Володимир Цабаль.

У тексті документа йдеться, що в Україні для обчислення календарної дати використовують григоріанський календар. Вихідною точкою для обчислення календарної дати є 00 годин 00 хвилин 00 секунд 1 січня першого року.

Розпорядок дня органів державної влади й місцевого самоврядування, підприємств, установ й організацій усіх форм власності встановлюють за київським часом. Час для суден у морі, згідно із законопроєктом, обчислюють за міжнародною системою часових поясів. Під час перебування суден на рейдах у портах іноземних держав використовують час, який на них встановили, ідеться в документі.

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував у парламенті законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні» в жовтні 2020 року.

У вересні 2011 року Верховна Рада скасовувала переведення годинників на зимовий час, але вже за місяць парламент скасував своє рішення.

У країнах Євросоюзу востаннє переведуть стрілки годинника в березні 2021 року – рішення про скасування коригування часу ухвалив Європейський парламент 6 березня 2019 року. Законодавчу ініціативу висунула Європейська комісія. Депутати Європарламенту відклали набуття законом чинності на два роки.

Зимовий час є «астрономічним». Літній час вводять у багатьох країнах для економії електроенергії на освітленні.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»