ПОЛІТИКА

Аваков про Порошенка: Ми маємо називати кішку кішкою

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону розповів подробиці останнього засідання уряду 2016 року перед відставкою його глави, колишнього прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

На цьому засіданні Яценюк доручив Міністерству юстиції України ввести санкції проти «труби Медведчука» (компанія «Прикарпатзахідтранс», яка використовує ділянку нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Її пов’язують із народним депутатом від «Опозиційної платформи – За життя» Віктором Медведчуком).

«Зібрався уряд. І не прийшло кілька міністрів із квоти партії [п’ятого президента України] Петра Порошенка. Це було останнє засідання уряду. Порошенко зірвав кворум, давши вказівку міністрам не приходити. І в такий спосіб посприяв тому, щоб не ввели санкцій. Я це говорю зараз дуже безсторонньо для Петра Олексійовича, тому що це було його управлінське рішення на той рахунок. Він мусить за нього відповідати, ми маємо називати кішку кішкою», – сказав міністр.

Аваков вважає, що після цього Порошенко робив гарні і погані речі одночасно. У кожного є своя оцінка Порошенка, упевнений він.

«Але я вважаю, що тоді ми започаткували такий поганий конформізм, який призвів до того, що «п’ята колона» заробляла незрозумілі гроші, на незрозумілі гроші фінансувала незрозумілим чином засоби масової інформації, промивала мізки – і далі за текстом. І ми опинилися в такому світі, у якому ніби й війна, а водночас і демократія така ліберальна – ліберальна до ворога», – заявив міністр.

Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: «Треба – на 10 днів підеш главою МВС». Сім років сиджу. Повний текст інтерв’ю Авакова Гордону

ВІДЕОВідео: В гостях у Гордона / YouTube

Медведчук у своєму інтерв’ю ВВС говорив про часті зустрічі з Порошенком за час його президентської каденції. Зустрічі відбувалися в будинку Порошенка. Між політиками були виключно ділові відносини, пов’язані з обміном полоненими на Донбасі, сказав депутат.

Рада нацбезпеки і оборони України 19 лютого доручила повернути в держвласність українську ділянку нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». Нафтопродуктопровід експлуатує компанія «Прикарпатзахідтранс». Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не приватизували, але «незрозумілим чином» він опинився у приватній власності «двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих із двома громадянами України».

«Економічна правда», LIGA.net і екснардеп Сергій Лещенко писали про зв’язок «Прикарпатзахідтранс» із Медведчуком. Сам політик зв’язок із цією компанією заперечував.

Видання «Бабель» зазначило, що хоча побудований за часів СРСР нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави, дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» не передала прав на трубопровід. 2011 року Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу, що проходить українською територією, за Україною. У 2014–2015 роках це рішення підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди. Однак 2015 року Господарський суд Рівненської області скасував рішення через «нововиявлені обставини», а 2017 року визнав право власності за ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Так стратегічний об’єкт опинився у власності комерційної структури.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет дав дозвіл на купівлю контрольного пакета акцій компанії «Прикарпатзахідтранс» білоруському бізнесменові Миколі Воробею, який 2020-го потрапив під санкції Євросоюзу (через це Воробею відмовили у продажу українського банку). Він підтверджував купівлю 51% акцій компанії.

Нині, за даними агентства «Інтерфакс-Україна», «Прикарпатзахідтранс» зі статутним капіталом 105 563 427 грн належить виробничому унітарному підприємству «Нафтобітумний завод» (51%), International Trading Partners (48%) і Анатолію Шеферу (1%).

11 лютого 2021 року українські правоохоронці повідомили про підозру колишню заступницю директора держпідприємства «Український державний науково-дослідний і проєктний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП). Вона, за даними слідства, склала недостовірний висновок, який став підставою для отримання компанією «Прикарпатзахідтранс» у власність частини магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок».

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»